Jan Joris Van Vliet

Jan Joris Van Vliet
Jan Joris Van Vliet
Jan Joris Van Vliet
Jan Joris Van Vliet

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

JAN JORIS VAN VLIET (Holland, ca 1610-1635): The Glaziers ur sviten Crafts and Trades, ca 1630. Etsning, bladstorlek ca 20,9x16,2 cm. Tryckt på "laid paper" med vattenmärke (krönt stadsvapen med dubbla lejon).

Proveniens: Martin Carlssons samling.

Beskuren innanför plåtkanten, något fläckig.

523192

2018-02-27