Sven Palmqvist ravennaskål Orrefors

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

18 000 SEK

SVEN PALMQVIST, skål, Orrefors 1960-tal, Ravenna, dekor av ovaler i blått mot mörkviolett fond, signerad Orrefors Palmqvist, höjd 9,5, diameter 29 cm

523287

2018-05-09