Carl Julius Åkerman dosa silver och sköldpadda
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 000 SEK
CARL JULIUS ÅKERMAN (verksam Mariestad 1841-1870), dosa med lock, sköldpadda samt silvermontering, skuren dekor, stämplad Mariestad 1857, höjd 4, diameter 8 cm
Omfattande skador och lagningar
523334
2018-02-28