Carl Julius Åkerman dosa silver och sköldpadda

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 000 SEK

CARL JULIUS ÅKERMAN (verksam Mariestad 1841-1870), dosa med lock, sköldpadda samt silvermontering, skuren dekor, stämplad Mariestad 1857, höjd 4, diameter 8 cm

Omfattande skador och lagningar

523334

2018-02-28