Väggrelief efter Sergel

Väggrelief efter Sergel
Väggrelief efter Sergel
Väggrelief efter Sergel
Väggrelief efter Sergel
Väggrelief efter Sergel
Väggrelief efter Sergel

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

7 000 SEK

VÄGGRELIEF, 1800-tal, medaljong i gips efter Sergel, föreställande Hedwig Amalia Charlotta Wachtmeister född Klinckowström (1777-1810), förgylld samtida ram, diameter med ram ca 65 cm

Ytskador och färgbortfall

523392

2018-02-28