Spegel med konsolbord

Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SPEGEL med KONSOLBORD, 1800-talets första hälft, sannolikt, Danmark, fanér i mahogny, dekor i intarsia, dekorfät med bemålad figurscen, höjd spegel ca 210x85, höjd ca 78, 81x40 cm

Senare glas, dekorfält med spricka, fanérbortfall, konsolbord med skador

523559

2018-02-28