Spegel med konsolbord
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL med KONSOLBORD, 1800-talets första hälft, sannolikt, Danmark, fanér i mahogny, dekor i intarsia, dekorfät med bemålad figurscen, höjd spegel ca 210x85, höjd ca 78, 81x40 cm
Senare glas, dekorfält med spricka, fanérbortfall, konsolbord med skador
523559
2018-02-28