Grand Tour - Kanna

Grand Tour - Kanna
Grand Tour - Kanna
Grand Tour - Kanna
Grand Tour - Kanna
Grand Tour - Kanna
Grand Tour - Kanna
Grand Tour - Kanna
Grand Tour - Kanna
Grand Tour - Kanna
Grand Tour - Kanna

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

KANNA, romersk (ca 0-200 e Kr., ovoidformad och med gördel, blåst glas, höjd ca 16,5 cm.

PROVENIENS: Stockholms Auktionsverk, Klassiska, hösten 2009, nr 1741

Jordfynd, litet nagg på handtaget

523600

2018-04-12