Teservis sterlingsilver London 1814
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
7 000 SEK
TESERVIS, 3 dlr, sterlingsilver, empire, delvis invändigt förgyllda, stämplade William Bateman, London 1814, bestående av: tekanna, sockerskål, gräddkanna, godronnerad dekor, höjd 11-17 cm, totalvikt ca 1180 g
523821
2018-02-28