Byrå rokoko
Klubbat för:
17 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
BYRÅ, rokoko, fanerad i alm och alrot, beslag av förgylld mässing, genombrutna beslag med dekor av blommor, grenar, rocailler och växtornamentik, skrivskiva, bukig form, höjd 81, 115x53 cm, nyckel medföljer
Fanérbortfall, slitage, sprickor, senare bakstycke, lösa fanérbitar medföljer
523828
2018-02-28