Simon Gate Orrefors Swedish Grace
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SIMON GATE, skål med fat, glas, Orrefors, 1920-tal, Swedish Grace, graverad dekor av kvinnofigurer med slöjor samt stiliserade växter, fatet med blomsterslingor, skålen signerad "Orrefors Gate 147", otydlig gravörsignatur, längd ca 31-38, höjd ca 11 cm
Nagg
523841
2018-02-28