Simon Gate Orrefors Swedish Grace

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SIMON GATE, skål med fat, glas, Orrefors, 1920-tal, Swedish Grace, graverad dekor av kvinnofigurer med slöjor samt stiliserade växter, fatet med blomsterslingor, skålen signerad "Orrefors Gate 147", otydlig gravörsignatur, längd ca 31-38, höjd ca 11 cm

Nagg

523841

2018-02-28