Balettfotografier 1900-talet 77 st totalt

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BALETTFOTOGRAFIER, 1900-talet. Parti fotografier, mest 1950-tal. Svenska, finska, franska och ryska. Bl. a. av Enar Merkel Rydberg, Runo Kohlbeck, Tenhovaara, Mydtskov, A. Godin. Paul Koruna, Beryl Grey, von Rosen, John Field. En handfull med autograf. 51 st.

Även senare kopior av ryska fotografier av och kring Maxim Gorkij. 26 st.

Inalles 77 fotografier.

Se text!

523919

2018-03-01