Urnor Rörstand

Urnor Rörstand
Urnor Rörstand
Urnor Rörstand
Urnor Rörstand
Urnor Rörstand
Urnor Rörstand
Urnor Rörstand
Urnor Rörstand
Urnor Rörstand
Urnor Rörstand

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

URNOR, 1 par, ASSIETTER, 8 st., SKÅL på fot, Rörstrand, 1900-talets början, polykrom floral- och förgylld dekor, urnornas höjd 31,5 cm

Dekoren med slitage, krackelerad, missfärgningar

524019

2018-03-01