Skålfat Japan 1900-tal

Skålfat Japan 1900-tal
Skålfat Japan 1900-tal
Skålfat Japan 1900-tal
Skålfat Japan 1900-tal
Skålfat Japan 1900-tal
Skålfat Japan 1900-tal
Skålfat Japan 1900-tal
Skålfat Japan 1900-tal
Skålfat Japan 1900-tal
Skålfat Japan 1900-tal

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅLFAT, porslin, Japan, 1900-tal, Satsuma, polykrom dekor av reserver bland annat med tupp och pion, detaljer i guld, botten med sex karaktärers märke, diameter ca 38 cm

Krackelering

524040

2018-03-02