Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SABEL, 1800-talets första hälft, sannolikt Danmark, mässingsfäste med lejonkappa, stålbalja stämplad J Herazcek, längd ca 81 cm

Slitage, balja med bucklor, nedslipad klinga

524072

2018-03-02