Ljusstakar Regency
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Regency, sannolikt England, Thomas Hopes art, brännförgylld och mörkpatinerad brons, tripodformat postament med bevingade gripar, pelare med palmetter och växtornamentik, krönt av akantusblad, bladhölstrad ljuspipa, lösa manschetter, höjd 33,5 cm
Smärre slitage, ställvisa bättringar
524168
2018-03-12