Fritz von Dardel teckning i tusch och akvarell
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FRITZ VON DARDEL (1817-1901): "Ni fryser! Får jag laga Er rock, min vän?", tusch och akvarell på papper, 20,5x23 cm
Proveniens: Conte Giuseppe Bramer de Saint-Simon, Tysklands ambassadör i Italien, dog i Florens 1873
524172
2018-03-07