Fritz von Dardel teckning i tusch och akvarell

Klubbat för:

2 400 SEK

2 000 SEK

FRITZ VON DARDEL (1817-1901): "Ni fryser! Får jag laga Er rock, min vän?", tusch och akvarell på papper, 20,5x23 cm

Proveniens: Conte Giuseppe Bramer de Saint-Simon, Tysklands ambassadör i Italien, dog i Florens 1873

524172

2018-03-07