Ampel Empirestil

Ampel Empirestil
Ampel Empirestil
Ampel Empirestil
Ampel Empirestil
Ampel Empirestil
Ampel Empirestil

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

AMPEL, plåt samt mässing, 1900-talets första hälft, empirestil, för sex ljus, invändigt elektrifierad, dekor av palmetter samt pinjekotte, höjd ca 78, diameter 48 cm

Slitage

524281

2018-03-02