Bägare silver Ferdinand Sehl Stockholm 1764

Klubbat för:

5 000 SEK

Arviointi

6 000 SEK

Kuvaus

FERDINAND SEHL, bägare, silver, stämplad Stockholm 1764, runt mynningen punsad dekor, invändigt förgylld, godronnerad fot, höjd 17,5 cm, vikt ca 289 g

Kuntoraportti

Med monogram

524303

Päivämäärä:

2018-03-02