Bägare silver Ferdinand Sehl Stockholm 1764
Klubbat för:
5 000 SEK
Arviointi
6 000 SEK
Kuvaus
FERDINAND SEHL, bägare, silver, stämplad Stockholm 1764, runt mynningen punsad dekor, invändigt förgylld, godronnerad fot, höjd 17,5 cm, vikt ca 289 g
Kuntoraportti
Med monogram
524303
Päivämäärä:
2018-03-02