Stig Lindberg
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), skålfat, (2) skålar, samt karaff ur serien "Silur", stämplade "Silur Gustavsberg Stig L Sweden", stengods, föremålens höjd ca 5-15 cm
Smärre nagg i den större och mindre skålen, samt. i pipen på karaffen, ställvis micronagg
524310
2018-03-02