Rörstrand Lord
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RÖRSTRAND, "Lord", matservis, 55 dlr., porslin, 1950-tal, dekor av bård, silverkant, bestående av: 12 mattallrikar, 11 förrättstallrikar, 12 djupa tallrikar, 11 assietter, 4 uppläggningsfat, 2 skålar, 2 saladierer samt en såsskål, mattallrikens diameter ca 24 cm
Slitage
524373
2018-03-02