Halsband s.k. Marriyah silver Oman
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HALSBAND, s.k. Marriyah, silver, delvis förgyllt, Oman, 1900-tal, dekor av 6 Maria Theresia-mynt, pärlor med av nitar samt granulater, hirtz/amulett med geometrisk ciselerad dekor, behängd med 11 berlocker, längd ca 86 cm
524375
2018-03-02