Khunjar/Khanger trä läder silver Oman 1900-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KHUNJAR/KHANGER, trä, läder samt silver, delvis förgylld, Oman, 1900-tal, fodral med brodyr i silver, riklig dekor av filigran samt granulater, knivets blad i vitmetall, längd ca 30 cm

Skador, dekorbortfall

524376

2018-03-02