Matservis Gustavsberg
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUSTAVSBERG, "Sobrown", matservis, 1800-talets andra hälft, dekor i flytande blått, beståenade av: 8 djupa tallrikar, 15 mattallrikar, 10 desserttallrikar, karott med lock, uppläggningsfat
Krackeleringar, smärre missfärningar, ngn enstaka glasyrnagg, terrinlocket med spricka
524418
2018-03-03