Matservis Gustavsberg

Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

GUSTAVSBERG, "Sobrown", matservis, 1800-talets andra hälft, dekor i flytande blått, beståenade av: 8 djupa tallrikar, 15 mattallrikar, 10 desserttallrikar, karott med lock, uppläggningsfat

Krackeleringar, smärre missfärningar, ngn enstaka glasyrnagg, terrinlocket med spricka

524418

2018-03-03