NK Soffa

NK Soffa
NK Soffa
NK Soffa
NK Soffa
NK Soffa
NK Soffa
NK Soffa
NK Soffa
NK Soffa
NK Soffa

Klubbat för:

5 200 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

NORDISKA KOMPANIET, soffa, daterad 1918, stomme i vitmålad furu, klädd i "Celotocaulis" tyg designat av Josef Frank för Svenskt Tenn, brickmärkt Nordiska Kompaniet 0227, sitthöjd ca 44 cm, 170x70 cm

Kuntoraportti

Senare bemålad och omklädd, bruksslitage, lagning på ett av benen, repor och skråmor

524423

Päivämäärä:

2018-03-04