Arvid Wernström bägare silver

Arvid Wernström bägare silver
Arvid Wernström bägare silver
Arvid Wernström bägare silver
Arvid Wernström bägare silver
Arvid Wernström bägare silver
Arvid Wernström bägare silver

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ARVID WERNSTRÖM (verksam Eksjö 1778-1811), bägare, silver, stämplad Eksjö 1782, invändigt förgylld, godronerad fotring, liv med gravyr och monogram, höjd 18,5 cm, vikt 344 g

524431

2018-03-02