Johan Erik Höglander fåtöljer
Klubbat för:
18 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
JOHAN ERIK HÖGLANDER (stolmakare i Stockholm 1777-1813), fåtöljer, 1 par, gustavianska, signerade IEH, skuren dekor, kannelerade ben, sitthöjd ca 40 cm
Omfattande skador och lagningar
524448
2018-03-03