Bordsgarnityr empirestil
Klubbat för:
31 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BORDSGARNITYR, 3 dlr, 1800-talets andra hälft, empirestil, förgylld brons, slipat glas, dekor av sfinxar, örnar och svanar, bordsurets höjd 49, urnorna 33 cm, pendel och nyckel finns
Ett lock med nagg, förgyllning med slitage, urverkets bakstycke saknar glas
524503
2018-03-03