Bordsgarnityr empirestil

Bordsgarnityr empirestil
Bordsgarnityr empirestil
Bordsgarnityr empirestil
Bordsgarnityr empirestil
Bordsgarnityr empirestil
Bordsgarnityr empirestil
Bordsgarnityr empirestil
Bordsgarnityr empirestil
Bordsgarnityr empirestil
Bordsgarnityr empirestil
Bordsgarnityr empirestil
Bordsgarnityr empirestil
Bordsgarnityr empirestil
Bordsgarnityr empirestil
Bordsgarnityr empirestil
Bordsgarnityr empirestil
Bordsgarnityr empirestil
Bordsgarnityr empirestil

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BORDSGARNITYR, 3 dlr, 1800-talets andra hälft, empirestil, förgylld brons, slipat glas, dekor av sfinxar, örnar och svanar, bordsurets höjd 49, urnorna 33 cm, pendel och nyckel finns

Ett lock med nagg, förgyllning med slitage, urverkets bakstycke saknar glas

524503

2018-03-03