Stenbord 17/1800-tal

Stenbord 17/1800-tal
Stenbord 17/1800-tal
Stenbord 17/1800-tal
Stenbord 17/1800-tal
Stenbord 17/1800-tal
Stenbord 17/1800-tal
Stenbord 17/1800-tal
Stenbord 17/1800-tal
Stenbord 17/1800-tal
Stenbord 17/1800-tal
Stenbord 17/1800-tal
Stenbord 17/1800-tal
Stenbord 17/1800-tal
Stenbord 17/1800-tal
Stenbord 17/1800-tal
Stenbord 17/1800-tal
Stenbord 17/1800-tal
Stenbord 17/1800-tal
Stenbord 17/1800-tal
Stenbord 17/1800-tal

Klubbat för:

64 000 SEK

Utropspris

80 000 SEK

STENBORD, 17/1800-tal, Skåne, skiva av komstasten med avfasade hörn och profilerade kanter, underrede med balusterformade ben och fotkryss, sargen med två lådor, bemålat i grönt, höjd 77, 164 x 85 cm

Skivan med äldre nagg samt ett urtag, stället renoverat och ej ursprungligen tillhörande

524506

2018-03-12