Bengt Tandberg Djurgårdsteatern Stockholm

Klubbat för:

1 200 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

BENGT TANDBERG (1874-1948): Djurgårdsteatern (vid entréen till Skansen, signerad Bengt Tandberg, olja på pannå, ca 35x90 cm,
Dediktation på baksidan "Till .... den 7 Maj 1922 Från Bengt Tandberg Djurgården"

Bokhäfte om Djurgårdsteatern (Hans Ullberg) medföljer

Zustandsbeschreibung

Skador

524600

2018-03-04