Samiskt hantverk OW Åström Same

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

O.W ÅSTRÖM. "Porträtt av same", signerad och daterad 1866 olja på duk uppfodrad på pannå, ca 58x49 cm

PROVENIENS: Leif Åslunds samling,
Uppsala Auktionskammare, 2014

Dukskador

524625

2018-03-24