Pierre Alechinsky litografi

Pierre Alechinsky litografi
Pierre Alechinsky litografi
Pierre Alechinsky litografi
Pierre Alechinsky litografi

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PIERRE ALECHINSKY (Belgien, född 1927): "Tête bêche", signerad Alechinsky i blyerts, e.a. IV 1962 i trycket, färglitografi, bladmått 38,5x57 cm

LITTERATUR: Rivière, 148

Oramd, Gulnat, hanteringsveck

524668

2018-03-06