Såsskålar silver Adolf Zethelius och NK

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ADOLF ZETHELIUS, såsskål, stämplad 1835, NORDISKA KOMPANIET, såsskål på fat, silver, stämplade 1917, godronerade liv, höjd 7,5-9 cm, vikt 598 g

ytslitage

524701

2018-03-04