Siri Berg grafiskt blad

Siri Berg grafiskt blad
Siri Berg grafiskt blad
Siri Berg grafiskt blad
Siri Berg grafiskt blad

Klubbat för:

800 SEK

Arviointi

1 800 SEK

Kuvaus

SIRI BERG (Sverige/USA, f.1921): Komposition, signerad Siri Berg, grafiskt blad, bladmått ca 76x56 cm, oramad

HISTORIK:
Siri Berg is a Swedish-born American abstract artist and teacher. Berg´s work is included in the permanent collection of the Guggenheim Museum in New York, as well as the National Museum of American Jewish History, and Coca-Cola.

Kuntoraportti

Hanteringsslitage, hörn med veck, fläckar

524830

Päivämäärä:

2018-03-06