Samiskt hantverk bälte
Klubbat för:
23 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SAMISKT BÄLTE, kvinnobälte med tillbehör, kniv, knivskaftsämne, nålhus, sax, 2 skinnpungar med 3 supskedar i renhorn samt syl i taditionellt mässingsgehäng, 1900-talets början, bältets längd 75 cm
Bruksslitage
524886
2018-03-24