Samiskt hantverk Dräktdelar

Samiskt hantverk Dräktdelar
Samiskt hantverk Dräktdelar
Samiskt hantverk Dräktdelar
Samiskt hantverk Dräktdelar
Samiskt hantverk Dräktdelar
Samiskt hantverk Dräktdelar
Samiskt hantverk Dräktdelar
Samiskt hantverk Dräktdelar

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DRÄKTDELAR, krage med tennbroderier, bröstlapp, troligen från Arvidsjaurtrakten, kragen från 1900-talets första del, bröstlappen ca 38x32cm, kragens längd 40 cm

Bröstlappen med malskador, kragen del av dräkt

524889

2018-03-24