Folke Hermelin oljemålning

Folke Hermelin oljemålning
Folke Hermelin oljemålning
Folke Hermelin oljemålning
Folke Hermelin oljemålning
Folke Hermelin oljemålning
Folke Hermelin oljemålning
Folke Hermelin oljemålning
Folke Hermelin oljemålning

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

FOLKE HERMELIN (1880-1955): Allmänna Gränd, Djurgårdsstaden, signerad och daterad Folke Hermelin 1922, olja på pannå, 28 x 35 cm

UTSTÄLLD: Östgöta Konstförenings utställning, Linköping och Norrköping 1922

524915

2018-03-12