Kanna Doulton s ka simulated ware

Klubbat för:

350 SEK

1 000 SEK

DOULTON, kanna, sekelskifte 1900, England, s ka simulated ware, imiterad kopparplåt, i botten stämpelmärkt Doulton/ Silicon/ Lambeth, höjd ca 21 cm

Fotring med skador/ nagg

524924

2018-03-06