Helmer Osslund jardinjär Gustavsberg

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HELMER OSSLUND, jardinjär, flintgods, Gustavsberg, daterad 1893, markisformad med handmålad blomster dekor, höjd ca 20, längd 37 cm, katalog medföljer

Krackelering, mindre förlust av förgyllning på kanten

524955

2018-03-07