Helmer Osslund jardinjär Gustavsberg
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HELMER OSSLUND, jardinjär, flintgods, Gustavsberg, daterad 1893, markisformad med handmålad blomster dekor, höjd ca 20, längd 37 cm, katalog medföljer
Krackelering, mindre förlust av förgyllning på kanten
524955
2018-03-07