Carl Corssar spegel

Carl Corssar spegel
Carl Corssar spegel
Carl Corssar spegel
Carl Corssar spegel
Carl Corssar spegel
Carl Corssar spegel

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

CARL CORSSAR (1753-1827), spegel, tidigt 1800 tal, förgylld, stämplad CC, hallmärkt Stockholm, ca 80x36 cm

Skador i förgyllningen, åldersrelaterat slitage

524972

2018-03-06