Wedgwood servisdelar Napoleon Ivy

Klubbat för:

18 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

WEDGWOOD, "Napoleon Ivy", servis, 54 dlr, porslin, England, 1900-tal, dekor av murgröna, bestående av: 8 mattallrikar, 8 djupatallrikar, 8 lunchtallrikar, 10 koppar, 10 fat, tekanna, större skål, såsbåt, 2 upplägningsfat, bringare, sockerskål med lock, gräddsnipa samt 2 assietter

Repor förekommer. Tekanna med invändiga beläggningar.

524991

2018-03-09