Jacob Ängman Rosenholm bestickservis silver

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestickservis, i schatull, silver, 36 dlr, bestående av: 12 bordsknivar, 12 bordsgafflar, 12 bordsskedar, stämplade GAB, Stockholm, längd ca 18-20 cm, total vikt exklusive knivar 963,3 g

Visst bruksslitage, schatullets insida lossad

525020

2018-03-06