Jacob Ängman Rosenholm bestickservis silver
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestickservis, i schatull, silver, 36 dlr, bestående av: 12 bordsknivar, 12 bordsgafflar, 12 bordsskedar, stämplade GAB, Stockholm, längd ca 18-20 cm, total vikt exklusive knivar 963,3 g
Visst bruksslitage, schatullets insida lossad
525020
2018-03-06