Skedar silver, 1800-talets början 5 st

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MATSKEDAR, 5 st, silver, varav de 3, Håkan Dahlman, Västervik, 1823 och 1826, 1, Carl Wennerström, Västervik, 1811 med graverad monogram och 1 med otydliga stämplar, 1800 med graverad monogram, totalvikt ca 281 g

Slitage, mindre repor, ställvis anlöpning

525067

2018-03-06