Kräftservis delvis handmålad dekor
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KRÄFTSERVIS, glas, 1900-talets andra hälft, delvis handmålat, 8 sköljkoppar, kanna, skålfat, 11+6 snapsglas, 9 vinglas, brännvinskaraff med propp, vinglasets höjd 17 cm
Sköljskoppar med enstaka nagg
525106
2018-03-07