Kräftservis delvis handmålad dekor

Klubbat för:

2 800 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

KRÄFTSERVIS, glas, 1900-talets andra hälft, delvis handmålat, 8 sköljkoppar, kanna, skålfat, 11+6 snapsglas, 9 vinglas, brännvinskaraff med propp, vinglasets höjd 17 cm

Zustandsbeschreibung

Sköljskoppar med enstaka nagg

525106

2018-03-07