Karaff Kosta skål
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARAFF, glas, Kosta, graverad av Tage Cronqvist, dekor av kvinna med fisk, Kosta Konstglas, 1938, signerad T. C K. K. 104, höjd ca 29 cm, SKÅL, glas, dekor i guld och svart, typ Steinschönau, diameter 19 cm
Proppen med nagg, skålen med repor
525189
2018-03-07