Karaff Kosta skål

Karaff Kosta skål
Karaff Kosta skål
Karaff Kosta skål
Karaff Kosta skål
Karaff Kosta skål
Karaff Kosta skål
Karaff Kosta skål
Karaff Kosta skål

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KARAFF, glas, Kosta, graverad av Tage Cronqvist, dekor av kvinna med fisk, Kosta Konstglas, 1938, signerad T. C K. K. 104, höjd ca 29 cm, SKÅL, glas, dekor i guld och svart, typ Steinschönau, diameter 19 cm

Proppen med nagg, skålen med repor

525189

2018-03-07