Spegel sengustaviansk

Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

NICLAS FALKENGREN (spegelfabrikör och bildhuggare i Jönköping 1775-1813), spegel, sengustaviansk, signerad NFG, Jönköpings hallstämpel, träskuren dekor, förgylld, höjd ca 75x29 cm

Senare glas och förgyllning, slitage, smärre ytmärken

525218

2018-03-07