Huggvärja m/1832

Huggvärja m/1832
Huggvärja m/1832
Huggvärja m/1832
Huggvärja m/1832
Huggvärja m/1832
Huggvärja m/1832

Klubbat för:

2 800 SEK

3 000 SEK

HUGGVÄRJA, svensk, m/1832, för flottan, svartmålat fäste, p-stämplad klinga, längd ca 90 cm

Slitage, kavellindning saknas, klinga med hack och något böjd

525251

2018-03-07