Silverföremål från Hälsingland

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SILVERFÖREMÅL, 18-1900-tal, Hudiksvall, 4 st, bestående av bägare och miniatyrmugg stämplade Christoffer Nordin, snusdosa stämplad Pehr Gustaf Zetterberg, samt tumlare stämplad Lars Löfgren, föremålens höjd ca 3-9,5 cm, total vikt 110g

Smärre repor och bucklor, samt smärre beläggningar på samtliga föremål

525256

2018-03-07