Silverföremål från Hälsingland
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SILVERFÖREMÅL, 18-1900-tal, Hudiksvall, 4 st, bestående av bägare och miniatyrmugg stämplade Christoffer Nordin, snusdosa stämplad Pehr Gustaf Zetterberg, samt tumlare stämplad Lars Löfgren, föremålens höjd ca 3-9,5 cm, total vikt 110g
Smärre repor och bucklor, samt smärre beläggningar på samtliga föremål
525256
2018-03-07